Home Blog SPALOVÁNÍ KALORIÍ S GOBE. PŘESNÝ VÝPOČET A JASNÝ PŘEHLED!
Our blog
Light Wave inner
Pic2opt
Admin 28 March 2016

SPALOVÁNÍ KALORIÍ S GOBE. PŘESNÝ VÝPOČET A JASNÝ PŘEHLED!

Healbe Gobe vám pomůže zorganizovat svůj denní energetický balanc.
Není tajemstvím, že zdravé stravovací návyky jsou asi 80% cesty k dosažení fit těla. Zbylých20% závisí na vaší úrovni fyzické aktivity, která je měřena v tom, kolik energie nebo kalorií, spálíte během dne. Je to jednoduchá matematika, ale jak víte, jaké je "správné" množství energie kterou musíte spálit pro dosažení vaších cílů, a to přesně výpočet této informace?

Všichni víme, že cvičení je jedním ze způsobů, jak spálit kalorie, ale můžete být překvapením, jak jinak vaše tělo využívá energie:

1) Bazální metabolismus. Vaše tělo vyžaduje poměrně velké množství kalorií na tuto funkci - je to váš bazální metabolismus. Množství kalorií, které potřebujete, závisí na řadě faktorů, jako je vaše pohlaví, věk a hmotnost, ale vaše tělo je stále spaluje kalorie, i když jste v klidu ... nebo ležíte na gauči.

2) Trávení. Vaše tělo využívá energii na trávení každého jídla jež budete konzumovat. Trávení proteinů dává mnohem více energie na trávení, než sacharidů, což je důvod, proč se cítíte plné déle po kusu masa, než po kousku narozeninového dortu

3) Fyzická aktivita. Jak již bylo řečeno, fyzická aktivita spaluje kalorie. Skutečný počet kalorií které spálíte nezávisí jen na intenzitě tréninku, ale i na celé řadě dalších individuálních charakteristik.
PicsArt
Struktura energetického výdeje pro běžného člověka (úředník)

 

           Dnešní Fitness trackery

Chcete-li zjistit množství spálených kalorií při fyzické aktivitě, většina fitness sledovačů se podívá na počet kroků jež uživatel podnikl či analyzuje jejich tepovou frekvenci. Bohužel, oba přístupy vedou k nepřesným určením výdeje energie.

Například srdce uživatele by mohlo bít jako blázen ... protože se chystá požádat svou přítelkyni. To neznamená, že hoří nějaké kalorie. Obecně platí, že měření tepové frekvence ukázuje správně jen v případě vysoké (když vaše tepová frekvence je 220 minus váš věk) a střední (65% až 70% maximální tepové frekvence) tréninkové intenzity, ale přesnost prudce klesá v méně intenzivním tréninku.
Počítání kroků je v pořádku, pokud jste při chůzi nebo běhu, ale co dřepy? Vzhledem k tomu, technicky nejsou tyto pohyby nejsou registrovány. To se nezdá spravedlivé.
A legrační je, že pravidelný fitness tracker nemůže sledovat výdej, pokud běžíte příliš rychle, mohlo by to začít ztrácet některé z kroků (Ověřte si to zde).

Proč Healbe Gobe je lepší než jakékoliv jiné fitness trackery

Jsme přesvědčeni, v tomto prohlášení, protože používáme nejmodernější technologie které doručují přesné a užitečné údaje pro naše uživatele v podobě tří senzorů:

- Akcelerometr pro měření aktivity a pohyb těla

- Snímač tlaku piezo

- Teplotní čidlo

Sběr dat z několika senzorů nám umožňuje říci přesně, kolik kalorií spálíte každý den, a to nejen z cvičení, ale i z aktivit jako je spánek, práce a úklid svého domu.

Co mám dělat?

Buď upřímný. Váš bazální metabolismus závisí na informacích, které si zadáte při vstupu do aplikace, takže pokud vaše váha se mění, nezapomeňte si aktualizovat svůj profil. Pokud vlastníte Withings inteligentní tělo Analyzer, můžete automaticky synchronizovat měřítko s aplikací Healbe GOBE.

Buď pozorný. Gobe ​​vás bude podporovat spálit více kalorií, jít na procházku, nebo jíst nějaké ovoce, ale nebude vás nutit, do těchto zdravých voleb. Pouze vy je můžete udělat.

Buď pozitivní. S dostatkem informací, není nic, co nemůžete udělat pro to aby jste měli tělo, které jste vždy chtěli.
Graf v energetické části aplikace ukazuje, kolik energie vaše tělo spaluje při každodenních činnostech a proces, jako je spánek a zažívání. Gobe může automaticky měřit kalorie které budete konzumovat z potravin, tyto informace jsou specifické pro vaše vlastní tělo.

Healbe Gobe vám dává velmi podrobné údaje o tom, kolik kalorií spálíte při různých typech fyzické aktivity. Dokáže rozpoznat nejen běh, plavání a trénink v posilovně, ale i cyklistiku a práce v domácnosti (úklid, vaření, atd.). Ve snaze učinit GOBE více intuitivní, vyvíjíme způsoby, jak Gobe rozpozná více činností.Pracujeme na nové energetické funkci, které bude nabízet více podrobností o spotřebovaných a spálenýchkaloriích.
Healbe Gobe měří nejen počet kroků, které jste ušli, ale také vzdálenost a kolik kalorií jste spálili při tomto procesu. S touto informací, můžete snadno zjistit, jaké změny životního stylu, je třeba, aby jste spalovalivíce energie. Kdo ví, možná vše, co potřebujete udělat, je chodit pěšky nebo jezdit na kole domů z práce.

           Osobní trenér na zápěstí

Později v tomto roce, bude nová volba ve svém profilu - "fitness trenér". Tato funkce vám pomůže nastavit osobní cíle a sledovat svůj pokrok, včetně toho, jak vaše fitness rutiny ovlivňují vaše tělesné hmotnosti. Jak můžete vidět na obrázku níže, bude také ukázovat množství spálené energie během odpočinkového a spánkového období. Po sběru těchto dat, bude aplikace navrhovat změny životního stylu, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů.

 

Proč potřebuji Healbe GOBE?

Znalosti jsou klíčem k úspěchu. Pochopení toho, jak vaše tělo zpracovává kalorie a vědomost potřebné změny do svého denního režimu vám mohou konečně dát tělo jste vždy chtěli: zdravé, silné a fit.

Vaše GoBe

Vezměte prosím na vědomí, že zatímco Healbe GOBE náramek je navržen tak, aby vám poskytl informace o podmínkách a trendy ve fyzikálním stavu vašeho těla. Healbe GOBE není určen pro použití jako zdravotnický prostředek a nesmí být používán k diagnóze, léčbě, nebo prevenci jakékoliv nemoci. Také poznamenáváme, že by neměly být používány jako náhrada za odbornou lékařskou pomoc. Healbe Gobe měří základní charakteristiky vašeho těla pomocí unikátní technologie a algoritmu, aby vám poskytl přesné údaje (včetně spotřebovaných a spálených kalorií, počet kroků a vzdálenost šel, energetickou bilanci, kvalitu spánku, úroveň stresu a rychlost srdce), ale přesnost čtení závisí na přesnosti osobních údajů které jste vložili do svého profilu a zda používáte GOBE správně.
Healbe doporučuje vždy požádat o radu lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického odborníka s případnými dotazy můžete mít ohledně zdravotního stavu, stravě, nebo fyzické fitness program.

1
Potvrzení
2
Doprava a platba
3
Souhrn
Zdarma dodání ze skladu
Gobe2
+
5990.0Kč
Země dodání
Slevový kód
1
Potvrzení
2
Doprava a platba
3
Souhrn
Zvolte dopravu
Způsob platby
1
Potvrzení
2
Doprava a platba
3
Souhrn
Váš produkt
Zdarma dodání ze skladu
Gobe2
Doprava
Platba
Celkem
Kontaktní údaje
Vyberte si, kde si chcete zásilku vyzvednout
Doručovací adresa
Chci zadat fakturační údaje
Pokračovat
s
Děkujeme Vám za nákup
Vaše objednávka byla přijata. V případě doplňujících otázek či nejasností Vás budeme kontaktovat
Zavřít
s
Platba byla zrušena
Zpět k pokladně

s
Promiňte. Platba se nezdařila
Zpět

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.vetako.cz, jehož provozovatelem je Vetako s.r.o. Podmínky blíže upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.

Vymezení pojmů

Kupujícím je spotřebitel nebo podnikatel. Kupujícím spotřebitelem, nebo jen spotřebitelem je člověk, který na rozdíl od prodávajícího při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své podnikatelské činnosti, ani v rámci samostatného výkonu svého povolání. Kupující, který není spotřebitel, je podnikatel. Za podnikatele se považuje také každá osoba, která uzavírá smlouvy související s vlastní obchodní, výrobní nebo obdobnou činností či při samostatném výkonu svého povolání, popřípadě osoba, která jedná jménem nebo na účet podnikatele. Nabídka je právní jednání směřující k uzavření smlouvy, pokud obsahuje podstatné náležitosti smlouvy tak, aby smlouva mohla být uzavřena jeho jednoduchým a nepodmíněným přijetím, a pokud z něho plyne vůle navrhovatele být smlouvou vázán, bude-li nabídka přijata. Má se za to, že návrh dodat zboží nebo poskytnout službu za určenou cenu učiněný při podnikatelské činnosti reklamou, v katalogu nebo vystavením zboží je nabídkou s výhradou vyčerpání zásob nebo ztráty schopnosti podnikatele plnit.

  Kontaktní údaje

 • Název: Vetako s.r.o.
 • Sídlo: Pod Bučinou 319, 252 03 Řitka
 • IČ: 04499131
 • Zapsaná: u Městského soudu v Praze, oddíl C 248596
 • Telefon: +420 773473332
 • Email: info@vetako.cz
 • Kontaktní adresa: Pod Bučinou 319, 252 03 Řitka

Informace

Informace o zboží a ceně uváděné prodávajícím jsou závazné s výjimkou zjevné chyby. Ceny jsou prezentovány včetně všech daní (např. DPH) a poplatků, kromě nákladů na doručení zboží. Prodávající nepožaduje žádné poplatky v závislosti na způsobu platby. Přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou není přijetím nabídky. Kupující se při výběru zboží nemůže odchýlit od nabídky prodávajícího. Pokud kupující v objednávce uvede jiné zboží, než které prodávající nabízí, případně zboží s jinými vlastnostmi, smlouva nevznikne. Prodávající zároveň nemůže dodat jiné zboží, než si kupující objednal, ledaže se dohodnou jinak. Převzetí nevyžádaného plnění ze strany kupujícího neznamená přijetí nabídky. Kupní smlouva je uzavírána v českém jazyce. Vzniklá kupní smlouva, resp. daňový doklad, bude uložena v elektronickém archivu. Registrovaní uživatelé mají k uzavřeným smlouvám přístup po přihlášení na internetových stránkách prodávajícího. Neregistrovaným zákazníkům bude smlouva zaslána v elektronické podobě na požádání. Obrázky u zboží mají pouze ilustrativní charakter a nemusí odpovídat skutečné podobě věci.

Doručování zboží

Prodávající dodá zboží kupujícímu kompletní, nejpozději do 15 dnů od potvrzení objednávky, pokud u jednotlivého zboží neuvádí jinou lhůtu k dodání. Je-li u zboží uvedeno „skladem“, prodávající zboží odešle nejpozději do dvou pracovních dnů. Kupující je povinen zboží převzít a zaplatit. Kupujícímu se doporučuje, aby si zboží při převzetí co nejdříve překontroloval. V případě poškození zásilky doporučuje prodávající kupujícímu sepsat s dopravcem zápis o škodě. Doklady ke zboží, zejména daňový doklad, potvrzení a certifikáty, předá prodávající kupujícímu ihned při převzetí zboží, v případě technického problému na straně prodávajícího nejpozději do dvou dnů od převzetí zboží kupujícím. Požádá-li o to kupující, potvrdí mu prodávající v písemné formě, v jakém rozsahu a po jakou dobu trvají jeho povinnosti z vadného plnění a jakým způsobem může kupující práva z nich uplatnit (Reklamační řád). Je-li kupující v prodlení s převzetím zboží, prodávající je oprávněn poté, co kupujícího prokazatelně e-mailem upozorní a poskytne mu novou přiměřenou lhůtu pro převzetí, zboží vhodným způsobem po jejím uplynutí prodat. Náklady na uskladnění a náklady marného dodání zboží z důvodu nedostatku součinnosti na straně kupujícího v nezbytně nutné výši je prodejce oprávněn vůči kupujícímu započíst na výtěžek prodeje.

Zrušení objednávky a odstoupení od smlouvy

U smluv uzavřených distančním způsobem (na dálku) může kupující spotřebitel odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží nebo poslední části dodávky, a to bez ohledu na způsob převzetí zboží či provedení platby. Uvedená lhůta je určena k tomu, aby se kupující spotřebitel v přiměřeném rozsahu seznámil s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží. Kupující spotřebitel je oprávněn od smlouvy odstoupit i kdykoliv před dodáním zboží. Odstoupení od smlouvy kupující spotřebitel prodávajícímu zašle nebo předá ve 14 denní lhůtě. Kupující spotřebitel nemusí uvádět důvod, pro který od smlouvy odstupuje. Pro usnadnění komunikace je vhodné v odstoupení uvést datum nákupu či číslo smlouvy/prodejního dokladu, bankovní spojení a zvolený způsob vrácení zboží. Prodávající je povinen kupujícímu spotřebiteli vrátit částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, a to stejným způsobem, jakým platbu od kupujícího spotřebitele přijal. Jestliže kupující spotřebitel zvolil při vracení zboží jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží. Nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy je kupující spotřebitel povinen prodávajícímu zaslat nebo předat zakoupené zboží. Zboží by mělo být vráceno prodávajícímu (ne na dobírku) kompletní, nejlépe v původním obalu, nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Náklady vrácení zboží nese kupující spotřebitel. Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, je prodávající oprávněn vůči kupujícímu uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a odečíst jej od vrácené částky. Výjimky: Právo na odstoupení od smlouvy nelze uplatnit u smluv na dodání digitálního obsahu, nebyl-li dodán na hmotném nosiči, či u smluv o poskytování služeb, v obou případech za podmínky, že ke splnění došlo s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy; dále u smluv na dodávku služeb nebo zboží (vč. alkoholických nápojů), jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího; u smluv na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu a u smluv na zboží, které podléhá rychlé zkáze, u zboží, které bylo nenávratně smíseno s jiným zbožím, nebo vyňato z uzavřeného obalu a z hygienických důvodů je nelze vrátit; u dodávky zvukových či obrazových nahrávek nebo počítačových programů, porušil-li kupující jejich původní obal; u dodávky novin, časopisů nebo jiných periodik; u smluv o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času poskytovaných v určeném termínu nebo u smluv uzavíraných na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby a u smluv o opravě nebo údržbě provedené v místě určeném spotřebitelem na jeho žádost. Práva a povinností z vadného plnění

Jakost při převzetí

Pokud má převzaté zboží v době, kdy kupující věc převzal, nedostatky (např. nemá sjednané nebo oprávněně očekávané vlastnosti, nehodí se k obvyklému nebo sjednanému účelu, není kompletní, neodpovídá jeho množství, míra, hmotnost, nebo jakost neodpovídá jiným zákonným, smluvním nebo i předsmluvním parametrům), jedná se o vady zboží, za které prodávající odpovídá. Kupující spotřebitel může u prodávajícího uplatnit nejpozději do dvou let od převzetí zboží podle svého požadavku nárok na bezplatné odstranění vady nebo na přiměřenou slevu z ceny; není-li to povaze vady neúměrné (zejména nelzeli vadu odstranit bez zbytečného odkladu), lze uplatnit požadavek na dodání nové věci bez vad nebo nové součásti bez vad, týká-li se vada pouze této součásti. Není-li oprava nebo výměna zboží možná, na základě odstoupení od smlouvy může kupující spotřebitel požadovat vrácení kupní ceny v plné výši. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí zboží kupujícím spotřebitelem, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí. Prodávající není povinen nároku kupujícího spotřebitele vyhovět, pokud prokáže, že kupující spotřebitel před převzetím o vadě zboží věděl nebo ji sám způsobil. U prodávaného použitého zboží prodávající neodpovídá za vady odpovídající míře dosavadního používání nebo opotřebení. U věcí prodávaných za nižší cenu prodávající neodpovídá za vadu, pro kterou byla nižší cena sjednána. Místo práva na výměnu má kupující spotřebitel v těchto případech právo na přiměřenou slevu.

Zákonná práva z vad

Kupující spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí Kupující podnikatel je oprávněn uplatnit právo z vady, kterou měla věc při přechodu nebezpečí škody na kupujícího, byť se projeví až později. Právo kupujícího podnikatele založí i vada později vzniklá, kterou prodávající způsobil porušením své povinnosti. Kupující je povinen oznámit vadu prodávajícímu bez zbytečného odkladu poté, co jí mohl při včasné prohlídce a dostatečné péči zjistit. V této lhůtě je kupující spotřebitel oprávněn uplatnit reklamaci a podle své volby požadovat u vady, která znamená podstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou):
 • odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci;
 • bezplatné odstranění vady opravou;
 • přiměřenou slevu z kupní ceny, vrácení kupní ceny na základě odstoupení od smlouvy
Podstatné je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala. U vady, která znamená nepodstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou), má kupující spotřebitel nárok na odstranění vady anebo přiměřenou slevu z kupní ceny. Vyskytla-li se odstranitelná vada po opravě opakovaně (třetí reklamace pro stejnou závadu nebo čtvrtá pro odlišné závady) nebo má zboží větší počet vad (nejméně tři vady současně), může kupující spotřebitel uplatnit právo na slevu z kupní ceny, výměnu zboží nebo odstoupit od smlouvy. Prodávající neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení nebo nedodržení návodu k použití.

Vyřízení reklamace

Kupující je povinen uplatnit reklamaci u prodávajícího nebo osoby určené k opravě bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Učiní-li tak písemně nebo elektronicky, měl by uvést své kontaktní údaje, popis závady a požadavek na způsob vyřízení reklamace. Při oznámení vady, nebo bez zbytečného odkladu po oznámení vady je kupující povinen sdělit prodávajícímu, jaké právo (způsob vyřízení reklamace) si zvolil. Změna volby bez souhlasu prodávajícího je možná jen tehdy, žádal-li kupující opravu vady, která se ukáže být neodstranitelná. Nezvolí-li kupující své právo z podstatného porušení smlouvy včas, má práva jako při nepodstatném porušení smlouvy. Kupující je povinen prokázat nákup zboží (nejlépe dokladem o koupi). Lhůta pro vyřízení reklamace běží od předání/doručení zboží prodávajícímu nebo do místa určeného k opravě. Zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, mělo by být čisté a kompletní. Prodávající je povinen bezodkladně, nejpozději do tří pracovních dnů, rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí. Reklamaci kupujícího spotřebitele, včetně odstranění vady, prodávající vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím spotřebitelem písemně nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má kupující spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy. Odmítne-li prodávající odstranit vadu věci, může kupující spotřebitel požadovat přiměřenou slevu z ceny nebo odstoupit od smlouvy. Záruční doba se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout. Prodávající se zavazuje o vyřízení reklamace kupujícího informovat mailovou zprávou nebo prostřednictvím SMS. U oprávněné reklamace náleží kupujícímu spotřebiteli náhrada účelně vynaložených nákladů.

Ochrana osobních údajů

Kupující souhlasí s tím, aby poskytnuté osobní údaje byly prodávajícím zpracovávány a uchovávány v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů (č. 101/2000 Sb.) za účelem plnění předmětu smlouvy. Kupující má právo být informován, jaké údaje o něm prodávající eviduje, a je oprávněn tyto údaje měnit, případně písemně vyslovit nesouhlas s jejich zpracováváním. Dozor nad ochranou osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Kupující může prodávajícímu sdělit, že chce ukončit zasílání obchodních sdělení, a to na elektronickou adresu získanou v souvislosti s plněním smlouvy.

Řešení sporů

Vzájemné spory mezi prodávajícím a kupujícím řeší obecné soudy. Kupující, který je spotřebitelem, má podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb. Subjektem, který je oprávněn mimosoudní řešení sporu provádět, je Česká obchodní inspekce. Bližší informace jsou dostupné na webových stránkách www.coi.cz. Mimosoudní řešení spotřebitelského sporu se zahajuje výlučně na návrh spotřebitele, a to pouze v případě, že se spor nepodařilo s prodávajícím vyřešit přímo. Návrh lze podat nejpozději do 1 roku ode dne, kdy spotřebitel uplatnil své právo, které je předmětem sporu, u prodávajícího poprvé. Spotřebitel má právo zahájit mimosoudní řešení sporu online prostřednictvím platformy ODR dostupné na webové stránce ec.europa.eu/consumers/odr/. Kupující se rovněž může obrátit s žádostí o radu ohledně svých spotřebitelských práv na dTest, o.p.s. přes www.dtest.cz/poradna či na telefonu 299 149 009. Prodávající se zavazuje usilovat přednostně o mimosoudní řešení sporů s kupujícím, pokud je kupující neodmítne. Mimosoudní urovnání sporu lze provést také prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz na webové stránce www.vasestiznosti.cz. Tento postup není mediací dle zákona č. 202/2012 Sb., o mediaci, v platném znění ani rozhodčím řízením podle zákona č. 216/1994 Sb., o rozhodčím řízením a výkonu rozhodčích nálezů, v platném znění, a jeho využitím není dotčeno oprávnění stran obrátit se se svým nárokem na Českou obchodní inspekci či na soud. Po dobu trvání jednání o mimosoudním urovnání sporu neběží ani nezačnou běžet promlčecí a prekluzivní lhůty podle občanského zákoníku, dokud jedna ze stran sporu výslovně neodmítne v jednání pokračovat. Dozor nad dodržováním povinností podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, vykonává Česká obchodní inspekce (www.coi.cz).

Ostatní

Záloha na zboží

V případě, že se jedná o speciální zboží na objednávku nebo zboží, které není na skladě, nebo množství zboží, které není obvyklé, může být ze strany prodávajícího požadována úhrada zálohy. Prodávající se zavazuje o požadavku zálohové platby informovat kupujícího neprodleně.

Dárky

Dojde-li k využití práva spotřebitele odstoupit od kupní smlouvy, je kupující povinen spolu s vráceným zbožím vrátit i s ním související poskytnuté dárky včetně všeho, oč se obohatil. Pokud nedojde k navrácení ze strany kupujícího, budou tyto hodnoty chápány jako bezdůvodné obohacení. Není-li vydání předmětu bezdůvodného obohacení dobře možné, má prodávající právo na peněžitou náhradu ve výši obvyklé ceny.

Splátkový prodej

V případě zájmu kupujícího spotřebitele je možné uhradit cenu zboží formou splátkového prodeje prostřednictvím uzavření smlouvy o splátkovém prodeji. Tuto smlouvu může spotřebitel v případě zájmu uzavřít na prodejně prodávajícího v rámci prodejní doby, nebo v internetovém obchodě prodávajícího. Konkrétní podmínky uzavření smlouvy o splátkovém prodeji na požádání sdělí prodávající nebo je lze nalézt zde.

Informace a poradenství

Všechny ústní a písemné údaje o vhodnosti a možnosti použití dodávaného zboží jsou sdělovány podle nejlepšího vědomí prodávajícího. Představují však pouze jeho hodnoty zkušeností a informací, které prodávající získal sám, od výrobce či svého dodavatele.

Stížnosti

Stížnosti a připomínky kupujícího, které se týkají smluvního vztahu uzavřeného mezi prodávajícím a kupujícím, vyřizuje prodávající v souladu s platnými předpisy, kdy stížnosti a připomínky může zákazník použít e-mailovou adresu: info@vetako.cz Pokud je stížnost svým obsahem reklamací zboží, bude tato stížnost vyřízena jako reklamace v souladu s platnými právními předpisy.

Elektroodpad

Prodávající zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení, baterií a akumulátorů v souladu s příslušnými právními předpisy. Zákazník je oprávněn odevzdat staré elektrozařízení při nákupu nového obdobného elektrozařízení nebo baterií či akumulátorů na jakékoliv prodejně prodávajícího.

Písemná komunikace

V případě doručování písemností mezi účastníky se za doručovací adresu považují sídlo prodávajícího a adresy kupujícího uvedené v objednávce. Ostatní zde neuvedené záležitosti se řídí občanským zákoníkem (č. 89/2012 Sb.), zákonem o ochraně spotřebitele (č.634/1992 Sb.) a dalšími právními předpisy, ve znění pozdějších právních předpisů. Smlouva a otázky související se řídí českým právem. Změny obchodních podmínek v jiné než oboustranně odsouhlasené písemné formě jsou vyloučeny. Tyto obchodní podmínky jsou účinné od 1. února 2016.